Co zrobić w przypadku kolizji autem z wypożyczalni?

uszkodzony błotnik

Usługa wynajmu samochodów staje się coraz bardziej popularna. Wiąże się z tym wiele zalet, a także możliwość dopasowania pojazdu do aktualnych potrzeb. Co jeśli dojdzie do wypadku z udziałem wynajętego auta? I jakich formalności musi dopełnić kierowca wynajmowanego samochodu? Wszystkich najbardziej istotnych informacji dowiesz się z poniższego artykułu.

Jakie kroki należy podjąć po kolizji wynajętym samochodem?

Pierwszym krokiem po kolizji z udziałem wynajętego samochodu jest  sprawdzenie, czy wszystkie zaangażowane w wydarzenie strony są bezpieczne. Jeśli potrzebna jest pomoc medyczna, należy natychmiast skontaktować się ze służbami ratunkowymi. Trzeba również zabezpieczyć miejsce wypadku. Gdy wszyscy są już bezpieczni, ważne jest, aby pozostać na miejscu zdarzenia do czasu przybycia policji, która sporządzi raport z wypadku. Istotne jest również to, aby wymienić niezbędne informacje z innymi stronami uczestniczącymi w kolizji, takie jak dane kontaktowe, numery ubezpieczenia i tablic rejestracyjnych. Dodatkowo należy zrobić zdjęcia miejsca zdarzenia i wszelkich uszkodzeń obu pojazdów. Pamiętaj również o tym, by jak najszybciej powiadomić o incydencie wypożyczalnię samochodów. Jej pracownicy udzielą ci niezbędnych informacji na temat dalszych kroków, jakie powinieneś podjąć.

Jak  wygląda kwestia ubezpieczenia w przypadku kolizji wypożyczonym autem?

Najczęściej ubezpieczenie OC jest wliczone w koszt wynajmu danego samochodu. Jeżeli wypadek nie był spowodowany z twojej winy, to nie musisz martwić się kosztami związanymi z naprawą pojazdu, gdyż pokryje je firma ubezpieczeniowa. Jeśli jednak wina leży po twojej stronie, to wtedy koszt naprawy zostanie pobrany z twojego ubezpieczenia. Dlatego też część wypożyczalni oferuje możliwość dodatkowego wykupienia ubezpieczenia AC.

Wróć do bloga