Wynajem krótkoterminowy jako coraz popularniejsze rozwiązanie

mężczyzna przekazuje kluczyki do auta

Coraz więcej osób przed nabyciem nowego auta rozważa nie tylko koszt zakupu, ale również całkowity koszt eksploatacji. W związku z tym niektórzy rezygnują z posiadania własnego samochodu i decydują się na wynajem.

Krótkoterminowy wynajem auta może być świetnym rozwiązaniem, gdy np. nasze własne auto jest za małe, a chcemy pojechać gdzieś w większym gronie albo okazjonalnie coś przewieźć. Może to również być okazja do przetestowania różnych modeli aut przed podjęciem ostatecznej decyzji o kupnie nowego pojazdu. Podstawową zaletą jest łatwy i szybki dostęp do takiego auta, jakie właśnie jest nam potrzebne. Należałoby jeszcze sprecyzować, że ogólnie przy wynajmowaniu aut mówi się o wynajmie długo, średnio lub krótkoterminowym. Ten ostatni to czas nie dłuższy niż 30 dni. Także bez problemu wynajmiemy auto na jedną dobę lub cały weekend.

Koszty związane z wynajmem krótkoterminowym

Oczywiście trzeba liczyć się z kosztami. Te związane z eksploatacją i bieżącym utrzymaniem auta w gotowości spoczywają na właścicielu, czyli firmie, od której wynajmowany będzie samochód. Wynajmujący musi się liczyć natomiast z opłaceniem paliwa i kosztów wynajmu.

W przypadku naszej firmy, jeśli chodzi o wynajem aut w Tarnowie, koszty są zróżnicowane. Podstawowym kryterium jest czas i rodzaj samochodu. Jeśli ktoś potrzebuje np. Toyoty Yaris na 1 – 10 dni, to opłaty wynoszą 60 zł na dobę. Między 10 a 14 dni cena maleje o 10 zł. Powyżej dwóch tygodni kwota wynajmu ustalana jest indywidualnie. To tylko jedno z aut w naszej flocie. Gdy ktoś potrzebuje np. auta na wakacje w powiększonym składzie, to może skorzystać z Dodge Grand Caravan, który jest 7-osobowy. Cena za dobę, przy wynajmie od 1 – 10 dni wynosi 200 zł.

Wróć do bloga